Friday, November 7, 2014

В УГКЦ розпочався Рік митрополита Андрея Шептицького

1 листопада, у 70-ті роковини відходу до вічності, Божественною Літургією в соборі Святого Юра в Українській Греко-Католицькій Церкві урочисто розпочався Рік митрополита Андрея Шептицького. За словами Блаженнішого Святослава, немає жодної ділянки життя і діяльності Української Греко-Католицької Церкви в ХХ столітті, яка б не була позначена особою митрополита Шептицького, його працею, його молитвою, його жертовністю. А головне – його пастирською мудрістю. Предстоятель УГКЦ розповів, як патріарх Йосиф одного разу пригадав таку подію. У 1944 році, коли радянські війська знову окупували Львів, він прийшов до митрополита Андрея і каже: «Знову, мабуть, наступають важкі часи для нашої Церкви. Мабуть, знову прийде переслідування і знищення». На це почув відповідь: «Гірше від смерті нічого не буде. А на добру смерть собі треба заслужити».
    «Навіть в обличчі своєї смерті митрополит був свідком воскресіння. Наближаючись до своєї блаженної кончини, він бачив воскресіння, - воскресіння своєї Церкви, яка, за його пророцтвом, буде переслідувана, знищена, але воскресне. І засяє на цілу Україну і на цілий світ. Те воскресіння, яке ми так урочисто святкуємо цими днями», - наголосив Блаженніший Святослав.
     Проповідник пригадав, як багато людей, які серед воєнного лихоліття переступали поріг митрополичих палат, відчували, що потрапили в якийсь особливий час і простір. «Митрополит Андрей був тією особою, з якого виходив дивний мир, мир серед війни. І це відчували всі, незалежно від того, до якої церкви, релігії чи народу належали. Він був дверима до вічності й знаком присутності Бога серед своїх людей як святий, великий чоловік. Він був тим храмом Святого Духа, в якому Господь Бог спочивав, через якого благословляв свій народ і скеровував до нього слова життя вічного», - сказав Глава УГКЦ. Тому, за словами Блаженнішого Святослава, ми так тішимося тією постаттю, яку сьогодні вшановуємо. «Ми знаємо, що він сьогодні стоїть перед Божим престолом. Він сьогодні молиться за свій народ і за свою Церкву, для якої віддав усе своє життя», - переконаний архиєрей.
     Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до всього українського народу, до кожної віруючої християнської душі завітати до собору Святого Юра, що у Львові, і відвідати крипту, в якій спочиває митрополит Андрей Шептицький. «Побудьте з ним. Відчуйте цей мир, якого так нам сьогодні бракує»
     Протягом цього Року наша Церква хоче зробити все для того, щоб сучасний українець  наново відкрив для себе постать митрополита Андрея - «Зробімо митрополита Шептицького доступним для сучасного українця через наші молитви, через наші урочисті академії, публікації, конференції. Наново відкриймо для себе постать того, кого світ сьогодні знає як велетня Свято-Юрської гори…»
     Також Блаженніший закликав українців протягом Року вшанування прочитати лист митрополита Андрея, написаний під час Другої світової війни, - «Як будувати рідну хату». «Ми там знайдемо непересічні первомудрості й життєдайне слово, щоб зрозуміти, як нам сьогодні будувати, захищати, відбудовувати й розвивати вільну та незалежну Україну», - вважає архиєрей.
     Крім того, попросив протягом того Року особливо молитися за прославу слуги Божого митрополита Андрея Шептицького: щодня хоча б по разу «Отче наш» і «Богородице Діво», щоб «цей скарб святості, який спочиває в особі слуги Божого митрополита Андрея, засяяв у всій своїй красі, повноті та істині на всю Церкву і на весь світ». «Сьогодні ми урочисто визнаємо cлугу Божого митрополита Андрея нашим великим пастирем і учителем. І просимо його: владико Андрею, ти, що стоїш сьогодні перед Божим престолом, молися за Україну, молися за наш народ, молися за свою воскреслу Церкву, щоб Божий мир, який через тебе благословляв твій народ, був тим даром, який ти виблагаєш у Всевишнього для нашого народу», - сказав Глава УГКЦ.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.