Україна стала жертвою несправедливої агресії свого великого сусіда. Незважаючи на зусилля міжнародного співтовариства та Мінські угоди, в Україні так і не було «режиму припинення вогню» |
На його переконання, християни повинні сприяти миру і прагнути примирення, тому УГКЦ щодня молиться за мир в Україні. Глава Церкви зазначив, що молячись під час свого візиту до Польщі перед зображенням Богоматері на Ясній горі, яка є не тільки польською королевою, але й матір’ю України, він молився за мир у країні. А також за те, щоб ця агресія не поширилася на інші райони держави й не заторкнула польську націю. «Можна сказати, що ситуація в Україні в цей час охоплює і Європу. Тому незалежність України є питанням безпеки Європи та миру в Європейському Союзі», – наголосив Верховний Архиєпископ УГКЦ. Він додав, що Папа Франциск добре поінформований про те, що відбувається в Україні. Тому зустріч Понтифіка з Президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбудеться сьогодні, 10 червня, – це «один із способів зупинити цю війну». «Я не знаю, як відбуватиметься ця розмова, але в листі до Святішого Отця я попросив його бути голосом жертв цієї війни та тих, хто страждає, як батька, який прагне захистити своїх дітей. Ми бачимо, що зараз як міжнародна дипломатія, так і міжнародне право не в змозі зупинити агресію. Проте ми, католики, вважаємо, що Святіший Отець, як послідовник Христа на землі, має особливу благодать Святого Духа, яка не допустить продовження цієї агресії та війни», – сказав Очільник УГКЦ.
Єпископи Польщі та України: «Прагнемо разом дати відповідь експансії секуляризму та військовій агресії, яка йде зі Сходу» - «Ми прагнемо, аби справу у примиренні народів – польського й українського – було продовжено через конкретну співпрацю, взаємоповагу, розуміння і взаємну підтримку між представниками наших народів і Церков, аби в такий спосіб засвідчити єдність у різноманітті й дати відповідь експансії секуляризму та військовій агресії, яка йде зі Сходу». Про це йдеться у спільному Комунікаті за результатами зустрічі представників Католицької Церкви Польщі та України 9 червня 2015 р. Як зазначається в документі, цього року виповнюється десята річниця історичного моменту, коли у Варшаві та Львові – 19 і 25 червня 2005 р. – з нагоди Року Євхаристії єпископи Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви Польщі оприлюднили спільне пастирське послання з нагоди акту взаємного прощення і примирення. У посланні єпископи закликали піднятися вище політичних поглядів та історичних подій, вище релігійних обрядів та національностей – української й польської, аби на весь голос промовити слова: «Ми прощаємо і просимо прощення». «Висловлюємо велику надію на те, що програма, розроблена контактними групами між Римо-Католицькою Церквою Польщі, Українською Греко-Католицькою та Римо-Католицькою Церквою в Україні, реалізується в партнерстві між парафіями двох країн у прямих контактах, обміні візитами та пастирським досвідом», – йдеться в Комюніке. «Важливою справою також є прагнення справедливої реституції щодо церковного майна та врегулювання питань власності щодо святинь», – мовиться в документі.
Першого дня візиту Глава Церкви, на запрошення о. Арнольда Храпковського, генерала Ордену паулінів, та о. Мар’яна Валігури, настоятеля паломницького місця «Ясна гора», взяв участь у спільній молитві за Боже милосердя для України. Як відомо, Єпископська Конференція Польщі з першої неділі Великого посту щоденно молиться до Чудотворної ікони Божої Матері про припинення військових дій на Донбасі.
9 червня Блаженніший Святослав зустрівся з Архиєпископом Казимиром Ничем, Митрополитом Варшавським РКЦ. У розмові, що торкалася справ душпастирської опіки численних емігрантів з України, які опинилися у столиці Польщі, брав участь і владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько¬-Варшавський УГКЦ. Цього дня Блаженніший Святослав зустрівся і з редакторами Католицької інформаційної агенції Марціном Пшецішевським та Кшиштофом Томасіком. А також колишнім Міністром закордонних справ Польщі Адамом Ротфельдом, який запропонував створити в Перемишлянах, поблизу Львова, Міжнародній центр діалогу та зустрічей українсько¬польської молоді ім. Блаженного Омеляна Ковча. Перед щорічними зборами Капітули польсько¬-українського примирення відбулася зустріч із Послом України в Польщі Андрієм Дещицею та радниками посольства. У ході розмови учасники дійшли висновку, що необхідно обмінюватися інформацією та координувати дії між дипломатичними й церковними структурами за кордоном. Після зустрічі в посольстві Глави УГКЦ взяв участь у прес-¬брифінгу за участю польських і закордонних журналістів, яких цікавила позиція УГКЦ щодо несправедливої агресії Росії. Того самого дня у варшавських Лазенках Королівських Предстоятель Церкви взяв участь у церемонії вручення нагород Капітули польсько-¬українського примирення. Цьогорічним лауреатам роздано статуетки. Серед нагороджених був львівський історик Леонід Зашкільняк та посол Європейського Парламенту Павел Коваль, а також колектив українського інтернет-телебачення Hromadske TV і редакція польського радіо Wнет. У заході брав участь Станіслав Будзік, Митрополит Люблінський РКЦ, Богдан Борусевіч, маршалок Сенату Польщі, Яцек Козловскі, воєвода Мазовєцький, та відомі діячі культури, суспільно¬-політичні активісти, політики, науковці та студенти. Потім Блаженніший Святослав провів нараду з Президією Єпископської Конференції Польщі за участю Станіслава Гондецького, Архиєпископа Познанського РКЦ, й Марека Єндрашевського, Архиєпископа Лодзького РКЦ, та єпископів Артура Мізінського, Секретаря Конференції Єпископату Польщі, і Мар’яна Роєка, єпископа Замойсько-Любачівської дієцезії. У зустрічі брали участь також Мєчислав Мокшицький, Архиєпископ Львівський РКЦ, Іван (Мартиняк), Архиєпископ Перемишльсько--Варшавський УГКЦ, і Василь (Тучапець), екзарх Харківський УГКЦ. За результатами зустрічі представники Католицької Церкви Польщі й України видали спільний Комунікат, в якому закликають до співпраці, взаємоповаги, розуміння і підтримки між українським та польським народами.
Під час візиту до Польщі Блаженніший Святослав звернув увагу на важливість спільного Пастирського послання про прощення та примирення від червня 2005 р. і підтвердив готовність УГКЦ до діалогу й співпраці з польським єпископатом…
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.