Wednesday, August 6, 2014

“Єднаймося в дусі та ділі, щоб запобігти злу, яке поширюється на Європу та весь світ”

владика Борис (Ґудзяк)

У листі-співчуття, з яким президент УКУ, єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі Борис (Ґудзяк) звернувся до сімей загиблих у малазійському "Боїнгу 777", ідеться про те, що терористи замахнулися на Богом дану гідність жертв, бо, окрім того, що обірвали їхні життя, ще й знущалися над тілами після смерті… Дорогі брати і сестри!

Усім родичам та співгромадянам жертв терористичної атаки на малазійський лайнер MH17.
Неймовірна трагедія сталася з 298 громадянами Нідерландів та багатьох інших країн: Малайзії, Австралії, Індонезії, Сполученого Королівства, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Нової Зеландії, Канади та Сполучених Штатів Америки. Теракт жорстоко обірвав надійні, творчі, плідні життя сотень невинних людей. Їхня Богом дана гідність була вкрай зневажена: їхні життя знищені, але терористи продовжували їх принижувати навіть після смерті – коли не дозволяли похоронити останки. Від імені усіх віруючих Української Греко-Католицької єпархії у Франції, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Швейцарії та від імені всіх українців, які живуть в цих країнах, я висловлюю наше глибоке співчуття та духовну солідарність. Цими днями ми відправляємо панахиди за невинно вбитих жертв. Президент України Петро Порошенко сказав: “Ми, українці, останні півроку проливаємо сльози через насильство, тероризм і війну в нашій країні.
Сьогодні ми проливаємо їх разом із вами. Українці думали, що вже вичерпалися всі наші сльози, але це не так – вони існують, і сьогодні наші сльози та молитви з вами”. Ми зворушені гідністю відповідей ваших урядів, Церков, релігійних згромаджень, громадянського суспільства та громадянам, особливо – реакцією родичів жертв. Хай єдність та спільність голландців та всіх людей, які несуть тягар наслідків цього жахливого злочину, служить натхненням для усього світу у цей час трагедії та глибокого морального замішання і заціпеніння.
Скорбота та тривога воєнного часу для українців є ще більшою через злочинну нелюдськість, яка сталася у нашому небі і на нашій землі. Нас одночасно мучить заподіяне насильство, і нам соромно через негідне ставлення до тіл померлих. Важко знайти слова, щоб описати наше безсилля перед цією жорстокістю, яка є зараз в Україні. Ми просимо вибачення за те, що не змогли зробити більше. Зараз просимо у Господа мудрості та стійкості, щоб зрозуміти та діяти за Божею волею. Впродовж багатьох місяців українці робили все, що могли. Віч-на-віч протистояли злу мирними демонстраціями, нічними чуваннями посеред холодної зими, та безперервною молитвою на площах України та багатьох країн світу. Їх били, катували, вбивали перед камерами з усього світу. Україна втратила сотні своїх найкращих громадян, - найкращих із найкращих. Ми втратили територію. Величезною ціною, але українці здобули гідність та єдність. Ми страждаємо від авторитарного насильства, яке інші принесли на нашу землю і яке завдало страждання також і Вам. Сьогодні це страждання зближує нас і надає нам спільну мету. Єднаймося в дусі та ділі, щоб запобігти злу, яке поширюється на Європу та на увесь світ. Ми віддані молитві, свідченню та діялогу із усіма людьми доброї волі. Підтримуймо одне одного Євангельською обіцянкою , що зло буде подолане, і що тільки у Бозі ми знайдемо життя істинне. Вічная пам’ять невинним жертвам!
Ваш у Христі, + Борис Ґудзяк

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.