Monday, April 18, 2016

ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ НАГОТОЮ І ПОРНОГРАФІЄЮ?


Віслав Мишлівські у повісті “Палац” пише, що “найбільш захопливим є не  тіло жінки, але її нагота”. Коли перші батьки згрішили, то не соромились свого тіла, яке було, як і всі створіння добрим і прекрасним, соромились своєї наготи. У чому різниця між красою людського тіла і наготою людини? Чим різниться мистецтво краси і гармонії тіла та порнографія? Насамперед  у способі трактування людської інтимності. Порнографія концентрується на найбільш інтимних частинах тіла, тоді як мистецтво виражає цілу людину в її інтимності. Зображаючи красу, говорить про інтимність. Але не оголює її.
     У другому класі ліцею, коли молода сестра розпочинала одну із своїх перших лекцій релігії, учні, які сиділи за першими партами, вийняли порнографічне зображення і  зумисне його розглядали. – Чому ви це робите? – запитала хлопців. – Бо це прекрасне Боже створіння – відповів один із них, чекаючи реакції від катехитки. – Вважаєш, що це красиво? – Бог створив людину прекрасною, чого би ми мали цю красу приховувати і не захоплюватися нею? – Якщо так вважаєш, то роздягнись, щоб ввесь клас міг захоплюватися красою твого тіла. Присоромлений хлопець згорнув зображення і віддав його катехитці. Врешті воно опинилось у смітнику… – Чи хотів би ти побачити тут свою сестру чи маму?            – запитала і розпочала розмову про красу людського тіла, про інтимність і почуття сорому…
     Можливо сестра ризикнула, але ризик був виправданий. Отримала нагоду пояснити різницю між красою та нагістю. Діти зрозуміли, що людське тіло є прекрасним тоді, коли його інтимність є шанована, підкреслена, але не оголена. Психічно здорові люди мають відчуття сорому. Однак є і такі, які отримують особливе задоволення, коли їм вдається когось підгледіти, викрити, спіймати на гарячому.

     Порнографія – це не тільки оголена інтимність людського тіла, але й оголені людські слабкості та нечисті помисли. Якщо ви не схвалюєте порнографії , чому ви отримуєте задоволення від того, що  роздягаєте інших, розповідаючи про їхні слабкості і на денне світло виносячи чужі гріхи. Це також порнографія, справжня порнографія.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.