Thursday, March 15, 2018

7 способів плідно пережити Великий Піст і не відмовлятися від їжі


Зміна дієти або відмова від певних продуктів тобі не до снаги?
       1.Будь творчим Намалюй картину, створи блог, заспівай, скомпонуй музику для молитви прослави, займись доброчинністю і т.п. Господь наділив тебе талантами, почни їх використовувати, аби привести ще більше людей до Бога. Може, ти саме починаєш відкривати свої таланти або ж повертаєшся до них після перерви. Постанови під час посту відкрити або ж розвивати в собі Богом дані здібності й вміння.
       2.Пробачай А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив! (Еф 4, 33) Хтось боляче тебе образив? Вже сам вигляд цієї людини викликає в тобі біль і ображеність, що запали глибоко в серці. Щодня пиши щось добре про цю людину і молися за неї до Богородиці Діви. Адже ми зациклюємося на негативних якостях того, хто нам заподіяв шкоду, та попри це ти маєш протягом 40 днів знаходити і занотовувати добрі риси кривдника. Це допоможе пізнати себе і побачити свою власну причетність до руйнування добрих стосунків. Не топчімося на місці! Цей піст — це направду нелегкий виклик, зате з таким завданням ми принаймні почнемо процес загоєння ран.
       3.Похвали своїх друзів на Фейсбуці Щодня потіш добрим словом своїх «фейсбучних» друзів. Твої знайомі — це не просто пости у тебе на сторінці. Зроби їм приємне своєю увагою.
       4.Пожертва Студенту чи комусь із подібними мізерними статками регулярні пожертви на храм навряд чи по кишені. Проте пожертва протягом Великого Посту цілком досяжна.
       Це маленька частка від твоїх щотижневих видатків. Окрім церкви зараз існує безліч соціальних проектів, які можна підтримати фінансово. 5.Борися зі шкідливими звичками Я — заскорузла сова зі стажем. Дозволяючи собі вставати по 9:00 (у вихідні дні по 10:00) я ніколи не мав час на вранішню молитву. Ніколи. На цей піст я постановив прокидатися о 8:00, ставати на коліна біля ліжка і читати читання на сьогодні. Нехай піст буде першим кроком до подолання шкідливих звичок. 6.Відвідай самотніх Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. (Мт 25, 40) У наших церковних спільнотах завжди є самотні: люди, які перебувають у лікарні і не має нікого з рідних, аби їх відвідали. Якщо знаєш когось самотнього — відвідай його. 7.Читай щодня по одному псалму Біблія може здатися довгою і складною для читання. А як щодо псалма раз на день? Один псалом щодня відганяє диявола геть, адже ми можемо не розуміти цього слова, а от сатана розуміє, і втікає, навчають Отці Церкви. Кожен може віднайти псалом, відповідний до свого настрою, досвіду чи тягаря, який доводиться нести. Сподіваємося, що ці сім порад допоможуть віднайти мотивацію і наснагу, щоб пережити цей піст.       
         Так говорить Господь:        Ось Я творю нове небо й нову землю, і те, що було перше, не буде згадуватися більше, ані спадати на думку, бо будуть радіти і веселитися по віки вічні з-за того, що Я творю! Бо ось Я творю Єрусалим на радість, його народ на втіху. Я веселитися буду Єрусалимом, Я радуватимусь Моїм народом. Не буде чути більш у ньому ридання голосного, ні крику. Не буде там більше немовлятка, що живе лише кілька днів, ані старця, який не сповнить свого віку. Бо наймолодший там помре столітком, а хто не досягне ста років, буде проклятим вважатись. Вони збудують доми й будуть в них жити, насадять виноградники й плоди їхні будуть їсти. (Іс 65,17-21) Замість заохочень до змін та навернення Ісая більше наголошує на тих благах, яких ми очікуємо. В останній частині своєї книги (розділи 56-66) пророк говорить про утіху, про перспективу спасіння для народу, який перебуває у вигнанні і не знає, скільки ще чекати на визволення. Господь обіцяє нове творіння: нове небо й нову землю; Єрусалим і Божий народ. Тобто не те, що народ має зникнути, а потім з’явитись інший, — так само як і Єрусалим. Але все буде змінене настільки, що здаватиметься новим, іншим. Те саме, але інше. Що значить, що Бог творить нове небо й нову землю? Вони так само не зникнуть, аби бути заміненими іншими, але будуть перемінені, переображені. І справді: Небо зійде на землю; земля вже не буде такою, як раніше, після Втілення Бога. В Ісусі ми стали новим Божим народом. Ісус нам відкрив нову дійсність, що допомагає нам преображати цю землю. Пророцтво вже здійснилося. Так, наприклад, святий Франциск з Ассизі вмів побачити небо, землю, людей, усе — новими очима. Бо він був зцілений тим Словом, у яке повірив. Навколо вже є новий світ, не треба чекати чогось іншого. Господи, дай мені це побачити і преображати його далі.
       «Тон богослужінь Великого Посту — радісний і натхненний. Так, наче ми відправились у якусь далеку подорож. Подорож, можливо, нелегку для нас, можливо, деколи в чомусь і небезпечну, однак дуже захопливу і важливу. Подорож, під час якої маємо щось дуже велике і важливе для себе відкрити. Протягом цієї подорожі важливе все: і молитва, і зосередженість, і піст, і милостиня. Однак лейтмотивом, який проходить через цю великопісну подорож, є радість».
Святіший Отець наголосив, що пізнавати свої обмеження та слабкості корисно, але «не для того, щоби впадати у відчай», але щоб «жертвувати їх Господу».
Він же «допомагає нам, виводячи на шлях зцілення», ведучи нас «за руку» й ніколи не залишаючи на самоті…

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.