Wednesday, February 17, 2016

Київський Патріархат розчарований заявою Франциска і Кирила

Деякі пункти спільної декларації пройняті духом найкращих зразків світської дипломатії, вважають в УПЦ КП. Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) розчарована спільною заявою Папи Римського Франциска і предстоятеля Російської православної церкви (РПЦ) Кирила. Про це йдеться в заяві прес-служби Київської Патріархії на офіційному сайті. Зазначається, що УПЦ КП завжди підтримувала міжконфесійний та міжрелігійний діалог, проте змушена приєднатися до критичних оцінок даного документа. "Наша Церква розділяє розчарування окремими пунктами спільної Декларації глав Католицької Церкви і Московського Патріархату, підписаної 12 лютого 2016 року в Гавані, зокрема пунктами 25, 26 і 27 цього документа," - свідчить текст заяви.
     "Вищевказані пункти Декларації пройняті духом найкращих зразків світської дипломатії, сповнені двозначних натяків, необ'єктивних оцінок і безпідставних тверджень. На наше переконання в документі, який повинен свідчити віруючим і світу позицію Церков, краще б взагалі не торкатися порушених у пунктах 25-27 тем, ніж висвітлювати їх в такій формі", - йдеться в заяві. У Київському патріархаті називають неприйнятною ситуацію, коли рішення про Україну і українські церковні та громадські справи приймаються без представників України, ігноруючи їхню думку і позицію.
     "Мюнхенську змову 1938 року і його гіркі наслідки свідчать, що питання про нас не можна вирішувати без нашої участі", - наголошується в заяві УПЦ КП. У Київській патріархії зазначають, що питання Української греко-католицької церкви (п.25.) не враховує думку і позицію цієї церкви, оцінка конфлікту на Донбасі (п.26) "повністю ігнорує його основну причину" - російську збройну, політичну економічну та інформаційну агресію проти України, а оцінка ситуації в Українській Православній Церкві (п.27) ігнорує той факт, що причиною її розколу є порушення канонів саме Московським Патріархатом.

      "Сподіваємося, що в майбутньому при підготовці документів, що стосуються оцінок ситуації в Україні, дипломатія Ватикану, як суб'єкта міжнародного права і міждержавних відносин з Україною, буде брати до уваги найкращі, а не гірші приклади".

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.